Литекс загуби от Ботев Гълъбово като домакин с 0:1 и трепери на границата на зоната на изпадащите  с 22 точки, колкото има и Оборище.

Същевременно гълъбовци спечелиха втора пролетна победа на чужд терен и подгониха баражите, като излязоха на четвърто място с 31 точки преди останалите мачове от 20-ия кръг на Втора лига. Третият в класирането Локо Сф има 35....

Първото полувреме не донесе много емоции, нямаше и ситуации, които да развълнуват малцината зрители по трибуните на Градския стадион в Ловеч.

Мачът обаче определено се оживи през второто полувреме и се заредиха ситуации и пред двете врати.

В 56-ата минута Димитър Трайков успя да отнеме топката от Тафраджийски напредна и подаде на Реджеб  Халил, който промуши топката под плонжа на вратаря на Литекс  Деян Вълков – 0:1.

Веднага след това Деян Вълков успя да отрази нов опасен оудар отблизо, при който Ботев можеше да поведе с 2:0.

В 59-ата минута обаче Ангел Лясков центрира пред вратата на гостите, но топката прие опасна траектория и се отби от напречната греда на вратата на Ботев.

В 67-ата минута Тафраджийски не бе толкова далеч от изравняването, но ударът му бе неточен и топката излезе в  аут.

В 79-ата минута гол на Литекс правилно не бе зачетен заради явна засада.

В 84-ата Николай Христов отблизо от много чиста позиция  не успя да намери с глава вратата на гълъбовци.

В последните секунди домакините имаха претенции за дузпа, но реферът Румен Христов прецени, че няма нарушение и Литекс загуби с 0:1 от Ботев Гълъбово.

ЛИТЕКС – БОТЕВ ГЪЛЪБОВО 0:1

0:1 Реджеб Халил 56