Отборите на Литекс и Спартак Плевен не успяха да излъчат победител в дербито от 25-ия кръг на Втора лига. Срещата на Градския стадион в Ловеч приключи без голове – 0:0, въпреки че и двата тима имаха добри възможности пред противниковата врата.

Двубоят започна в доста равностойно темпо, като играта се водеше предимно в центъра на терена. В 7-ата минута тимът на Литекс стигна до първата си интересна ситуация пред противниковата врата.  Сулиман Абдулганию бе фаулиран пред наказателното поле на гостите отляво по нападението. Последва центриране в наказателното поле, което обаче не представляваше трудност за отбраната на Спартак.

Следващата добра възможност за домакините дойде при идентична ситуация, но този път отдясно. Този път Игнатов центрира много по-добре във вратарското поле, където стражът на Спартак Игнатов се размина с топката и не успя да избие. Зад него обаче, и футболист на Литекс също не успя да играе с коженото кълбо и да го засече в опразнената врата.

Едва в 29-ата минута дойде първият удар към вратата на домакините. Петрос Бакуцис се озова на добра позиция в наказателното поле, стреля с десния крак, но се подхлъзна и не успя да намери рамката на вратата и топката излезе в аут.

Бакуцис имаше нов шанс да обстрелва вратата на „оранжевите” в 35-ата минута. Далечният му шут обаче профуча покрай десния страничен стълб.

Пет минути преди почивката дойде и най-добрата възможност за Литекс. След центрирания отдясно, Йоан Лозанов бе оставен непокрит в пеналта и отправи много хубав удар с глава, но топката не попадна в рамката на вратата.

Втората част започна с отлична възможност за домакините. Юсеин Касов бе изведен много добре отдясно от Евгени Игнатов, напредна отдясно и стреля и въпреки намесата на вратаря, топката застрашително се насочи към празната врата. В последния момент обаче, Яни Пехливанов успя да изчисти току пред голлинията.

Отборът на Спартак Плевен отговори почти моментално. Гостите стигнаха до свободен удар пред вратата на Литекс, топката бе центрирана в наказателното поле, където Пицолис стреля с глава, но коженото кълбо срещна страничния стълб. Последва добавка от Яни Пехливанов, който обаче прати топката право в ръцете на вратаря.

Илиян Капитанов също пробва късмета си с шут от пряк свободен удар, но топката профуча покрай вратата.

FT ♦ ЛИТЕКС – СПАРТАК ПЛЕВЕН 0:0