Отборът на Монтана победи Литекс с  2:1 в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Разликата през първото полувреме направи Франк Ландри, който даде преднина на домакините в 34-ата минута. Преди това футболистите на Николай Митов удариха и две греди.

През втората част Илиян Капитанов изравни, а домакините нацелиха още една игра. Все пак Монтана стигна до трите точки с гол в последната минута на редовното време дело на Никола Борисов.

Първата по-опасна ситуация дойде във втората минута, когато Алекс Божев трябваше да излезе далеч напред, за да улови опасно извеждащо подаване към Владислав Цеков.

Две минути след това Димитър Буров изпълни корнер в полза на домакините, който се превърна в директен обстрел на противниковата врата. Топката даже кацна на напречната греда преди да излезе в аут.

В 10-ата минута Владислав Цеков засече центриране на Димитър Буров и нанесе добър изстрел с глава, който обаче срещна десния страничен стълб.

Веднага след това гостите се впуснаха в контраатака, която завърши с неточен шут.

В 25-ата минута стражът на Литекс излезе, за да избие топката при центриране на Буров от ъглов удар. Тя обаче попадна в противников играч, който стреля с глава. Алекс Божев отново се справи, а и бе фаулиран.

В 34-ата минута Богдан Костов потърси Владислав Цеков, който с тяло успя да свали топката към Франк Ландри. Той пък веднага шутира от границата на наказателното по земя и намери левия ъгъл на вратата, правейки резултата 1:0 в полза на домакините.

В самия край на първата част гостите бяха близо до изравнителното попадение. След центриране от пряк свободен удар кълбото достигна до Михаил Минков, но стражът на монтанци направи блестящо спасяване.

Три минути след началото на второто полувреме Илия Русинов получи шанс да обстрелва противниковата врата. Неговият изстрел извън пеналтерията на Литекс обаче бе спасено от Алекс Божев.

В 51-ата минута Литекс се върна в мача, след като удар на Александър Бучков срещна напречната греда, а след това топката се озова в Илиян Капитанов, който не сгреши.

В 60-ата минута напрежението се прехвърли пред вратата на гостите. Топката не бе изчистена добре и попадна във Владислав Цеков, който директно шутира. Той обаче не уцели топката достатъчно добре и я прати встрани от целта.

Две минути след това домакините искаха дузпа, след като Илия Русинов бе съборен в наказателното на Литекс. Главният съдия Любослав Любомиров остави играта да продължи.

В 78-мата минута Кевин Беманга направи пробив по левия фланг, откри си пространство за удар, но отново гредата помогна на "оранжевите".

В края на редовното време влезлия от резервната скамейка Филип Ежике получи шанс да стреля, но изпълнението му бе разочароващо.

Монтана успя да стигне до победен гол в 90-ата минута. Буров центрира от пряк свободен удар, а до топката стигна защитника Никола Борисов, който прати топката в мрежата за 2:1.

FT | Монтана - Литекс 2:1

1:0 Франк Ландри 34'

1:1 Илиян Капитанов 51'

2:1 Никола Борисов 90'

Стартовите състави на двата отбора:

Монтана: 30 Васил Симеонов, 15 Богдан Костов, 18 Костадин Илиев, 14 Димитър Буров, 4 Никола Борисов, 6 Франк Есума, 10 Александър Тодоров, 13 Илия Русинов, 19 Владислав Цеков, 20 Кевин Беманга, 11 Стивън Кирилов

Старши треньор: Николай Митов

Литекс: 1 Алекс Божев, 3 Александър Ангелов, 5 Махаил Минков, 15 Росен Маринов, 20 Александър Бучков, 11 Сулиман Абдулганию, 4 Георги Стайков, 16 Иван Иванов, 17 Кингсли Бучи, 8 Евгени Игнатов, 21 Илиян Капитанов

Старши треньор: Ален Тупаич