Арда победи с 4:1 Литекс в 1-8 финален мач от Sesame Купа на България. Кърджалии продължават към следващата фаза, където вече се класираха отборите на Спартак Варна и Пирин.

Първото полувреме започна чудесно за домакините, като Христо Митев откри резултата с удар от дистанция в 19-та минута, а 4 минути по-късно Тонислав Йорданов удвои.

Виктор Василев върна един гол за гостите в 62-та минута, но в рамките на следващите 10 минути Тонислав Йорданов вкара нови два гола, с което оформи своя хеттрик.

От турнира за купата предстоят да се изиграят още 5 двубоя.

Арда откри резултата в 19-та минута, когато Христо Митев откри резултата след удар извън наказателното поле.

Четири минути по-късно Тонислав Йорданов удвои преднината на домакините след хубава атака, завършила с голово докосване от нападателя.

Футболистите на Александър Тунчев продължиха да имат преимущество и след двата гола, но намалиха оборотите и заложиха на по постепенни атаки.

В 62-та минута Виктор Василев върна един гол за Литекс, но само 4 минути по-късно отново Тонислав Йорданов възстанови преднината от 2 гола за Арда.

Не след дълго Тонислав Йорданов показа, че днес е безпощаден и вкара нов гол, с което оформи своя хеттрик.

До края не паднаха нови голове и Арда продължава към следващата фаза.

FT Арда - Литекс 4:1

1:0 Христо Митев 19'

2:0 Тонислав Йорданов 23'

2:1 Виктор Василев 62'

3:1 Тонислав Йорданов 65'

4:1 Тонислав Йорданов 71'

Стартови състави:

Арда: 1. Анатоли Господинов (К), 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 9. Преслав Боруков, 17, Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 10. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев

Резерви: 23. Месут Юсуф, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 30. Борис Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

Треньор: Александър Тунчев

Литекс: 1. Алекс Божев, 20. Юсеин Касов, 83. Иван Пенев, 14. Васил Василев, 15. Росен Маринов, 16. Иван Иванов, 8. Евгени Игнатов, 21. Илиян Капитанов (К), 10 Виктор Василев, 11. Сулиман Абдулганию, 17. Кингсли Бучи

Резерви: 99. Симеон Симеонов, 12. Денис Георгиев, 77. Мартин Янков, 19. Васил Нанков, 9. Георги Георгиев, 7. Павел Жабов