Етър започна с победа контролите от зимната подготовка. "Виолетовите" победиха като гости с 2:1 Литекс, като стигнаха до обрат с попадения на Пати в 31-ата и Мартин Моран в 53-ата минута.

"Болярите" бяха без отсъстващите Крум Стоянов, Кольо Станев, Шано Буколда, Осама Алу и др., като групата бе допълнена с младите надежди Атанас Атанасов, Радослав Найденов, Димитър Колев и Радостиан Димитров.

Етърци започнаха срещата по-активно и владееха играта, но в 14-ата минута първи получиха гол. След центриране от фал играч на Литекс засече топката във вратата за 1:0.

"Виолетовите" атакуваха по-често, отправиха два удара покрай гредите, а малко след като измина половин час игра от началото на мача изравниха. Николай Янков центрира от свободен удар и дошлият на проби френски централен защитник Пати от 3-4 метра с глава прати топката в мрежата - 1:1.

В 53-ата минута гостите осъществиха пълен обрат. След хубава комбинация отляво Жан-Марк Тибое центрира и Мартин Моран с глава от няколко метра вкара за 2:1. До края играта стана двуостра, двата тима изпълниха по няколко корнера и отправиха удари, но повече голове не паднаха.