Етър завърши наравно 1:1 у дома с Литекс в приятелски мач. Още в десетата минута на стадион "Ивайло" гостите поведоха след бърза контра, когато Сюлейман Ганию напредна сам на скорост и стреля точно във вратата на "виолетовите".

Домакините отправиха първия си удар в 39-ата минута, когато Карсела стреля слабо и не създаде проблеми за защитата и вратаря на ловчанлии.

През втората част влезлите нови 11 играчи на Етър наложиха трайно превъзходство. Още в 46-ата минута Иван Василев отляво пусна топката на Кольо Станев, който я засече за 1:1.

"Виолетовите" имаха възможности и за втори гол. В 57-ата минута Крум Стоянов центрира остро, но Иван Василев се размина с топката пред голлинията. В следващата атака Николай Янков с техничен удар прати топката в левия стълб.

В 57-ата минута удар на Георги Александров с глава мина до гредата.