Етър Велико Търново спечели с 2:1 срещу втородивизионния Литекс последната си шеста контрола от подготовката. На стадион "Ивайло" пред близо 700 зрители тимът на Красимир Балъков стигна до успеха с два гола на тарана Иван Петков, който обаче при втория гол получи сериозна травма на ръката.

Преди срещата бе и официалното представяне на отбора, като на терена един по един излязоха всички 26 футболисти, от които шест нови попълнения, а след тях и треньорският щаб начело с Красимир Балъков. "Бъдете нашият 12-и играч, ще разчитаме много на вашата помощ, за да постигнем заедно общата ни цел!", обърна се към публиката Балъков.

Първата част бе равностойна и не предложи много положения. Още в 4-ата минута Аласана Мане овладя топката и стреля, но над гредата. Същото за ловчанлии стори Христо Кирев в 17-ата минута, а в 26-ата слаб удар на Търтов бе уловен без проблеми от вратаря Григич. В самия край на полувремето защитникът на етърци Пламен Гълъбов с глава също стреля над гредата.

Втората част предложи доста повече емоции. Веднага след почивката влязоха Ерик Почански и Иван Петков, а играта сериозно се раздвижи. Още в 46-ата минута Почански изведе Иван Петков, но вратарят улови топката. Две минути по-късно и удар на Денис Стоилов от гостите бе уловен от Григич.

Етърци натиснаха здраво и в 52-ата минута откриха резултата. Георги Сърмов изведе Иван Петков и таранът се разписа за 1:0. Малко след това Велко Батрович отправи мощен удар от дистанция, но вратарят на Литекс успя да избие. Силен шут на Сърмов пък профуча над гредата.

Гостите от Ловеч обаче показаха стабилен тим и успяха да поизравнят играта. Удар на Търтов от фаул мина над рамката, а Тафраджийски пусна остро към Стоилов, който не успя да засече топката. В 70-ата минута Балъков пусна в игра нови 9 футболисти и на терена не остана нито един от стартовия състав. В игра не се появиха само Цанков, Н. Колев, Т. Колев и Бадара.

Гостите се възползваха в 79-ата минута от грешка в отбраната, като двама нападатели останаха срещу С. Иванов и Кристиян Тафраджийски успя да изравни - 1:1. Натискът на "виолетовите" даде резултат в последната 90-а минута, когато Ерик Почански отне топката отляво и изведе пред вратата Иван Петков, който с втори гол донесе победата. За жалост при падането си нападателят бе настъпен неволно по ръката от съперник и бе откаран в болница, като прегледът ще покаже доколко тежка е контузията му.

Етърци завършват подготовката с три победи, едно реми и две загуби в контролите, а официалният старт е на 17 февруари от 13 ч. на стадион "Ивайло" срещу Септември в мач, който е определят с голяма важност.

Етър: Григич, Младенович, Василев, Гълъбов, Пашов, Сърмов, Руменов, Мане, Младенов, Батрович, Стоянов (Хр. Иванов, Скерлев, С. Иванов, Станев, Пехливанов, Атанасов, Почански, Ивайлов, Вълчанов, Неделчев, Петков)

Литекс: Вълков, Ганев, Раденцов, Христов, Кирев, Турицов, Николов, Лясков, Стоилов, Търтов, Костов (Петров, Симеонов, Писаров, Тодоров, Мицаков, Тафраджийски, Иванов).

Съдия: Станислав Ставров, помощници: Д. Ников и М. Арабаджиев.