Левски разби с 3:0 (2:0) Литекс в дербито на 28-ия кръг на Елитната юношеска група (до 19 години). Мачът се очакваше с голям интерес не само заради местата на двата отбора, но и заради факта, че излизат две от най-добре работещите школи в страната. Ловчанлии обаче бяха далеч от най-доброто, което могат, въпреки че в състава им бяха юношеските национали Румен Руменов, Кристиян Митов, Симеон Славчев, Александър Конов, Ангел Здравчев, Христо Кирев. Отделно от това, от мъжкия състав бяха изпратени Томислав Костадинов и Янаки Смирнов.

Талантите от Левски обаче постепенно наложиха своето превъзходство и откриха резултата в 30-ата минута чрез Цветелин Тонев. Сериозна вина за гола има и вратарят Конов, който не прецени удара и не реагира. В 36-ата минута Левски удвои своята преднина с гол на Цветелин Чунчуков, който овладя пас на Тодор Чаворски.

От средата на второто полувреме футболистите на Литекс пренесоха играта пред вратата на играещия с контузия страж на сините Димитър Илиев, но стигнаха само до няколко мелета след центриране от корнер или от свободен удар.

В 84-ата минута Тодор Чаворски можеше да вкара уникален гол, след като удари гредата от над 45 метра. При контраатака той беше застанал на крилото, получи топката и направи няколко крачки, след което стреля без забавяне. Топката обаче кацна на горната греда и излезе в аут. Пет минути по-късно обаче Александър Конов получи трети гол, като автор стана Георги Стоичков. Той взе топката от резервата Антонио Вутов и от 15 метра със силен шут я прати под гредата за крайното 3:0. В  добавеното време Румен Руменов пропусна единствената реална голова атака на Литекс, след като от дясно по диагонала прати топката в аут.

ЦСКА почива

Начело е Левски с 67 точки от 26 мача, пред Славия с 58 точки от 25 мача, Чавдар (Етрополе) с 55 точки (25), Черно море (Варна)- 53 (25), Литекс- 52 (25)./БТА