Литекс се наложи с минимално 1:0 като гост на Черно море в мач с минимален брой голови положения. Двата състава очаквано предложиха сериозна битка на терена на стадион „Тича“ във Варна, но завършващите удари отсъстваха. С изключение на единственото попадение, опасностите идваха най-вече от грешките на вратарите, като за Илко Пиргов това бе завръщане срещу бившия си отбор.

С трите точки “оранжевите” станаха петият отбор в А група, събрал повече от 40 и със своите 41 вече е само на четири от Левски и Лудогорец, и шест от лидера ЦСКА. Черно море остава в златната среда с 34 точки в актива си.

СНИМКИ: Литекс се докопа до три точки срещу Черно море

източник: pfclitex.com

Две неразчетени излизания на Илко Пиргов предоставиха най-добрите възможности за Черно море през първото полувреме, докато Литекс определено не показа с нищо, че има намерение да отбележи във вратата на домакините. И двамата централни нападатели – Никасио за гостите и Паломино за Черно море, бяха много изолирани, особено първия.

След почивката обаче ловчанлии излязоха с променено лице, и появилият се като смяна Галин Иванов имаше моментално шанс да открие. Това обаче стана в 55-та минута, когато Георги Миланов пое отдясно, финтира защитник на Черно море, намери на дъгата Христо Янев, и той също технично преодоля бранител, за да прати топката във вратата на Денчев.

В последните двайсетина минути отново ситуациите на сметката на „моряците“ бяха повече – цели две – и двете дело на Георги Илиев. Първо негов удар бе избит пред опразнената врата от Жос, а след това Пиргов с върха на пръстите си отклони над гредата удара му от пряк свободен.

В края Литекс предпочете и да запази резултата, като Христо Стоичков пусна в игра защитника Итуа на мястото на голмайстора на тима през пролетта Никасио.

Така шампионите се добраха до три измъчени точки в традиционно трудното си гостуване на „Тича.“