Спартак Варна победи Литекс с 2:1 като гост в първи мач от 15-ия кръг на Втора лига. Даниел Начев откри резултата в 1-ата минута. В 20-ата "оражевите" изравниха с гол на Кингсли Бучи. През второто полувреме "соколите" упражниха сериозен натиск, като пропуснаха няколко изгодни положения, а в добавеното време на мача Ахмед Ахмедов зарадва варненци с победен гол.

С успеха Спартак събра 29 точки и излезе на второ място във временното класиране. Литекс е 12-и с 16 точки.

Само минута беше необходима на гостите за да открият резултата. Варналии проведоха атака, която изглеждаше предотвратена. но вратарят на Литекс изчисти топката право в краката на Даниел Начев и той с плътен шут успя да реализира.

Литекс започна доминация чрез владение на топката и това даде резултат след 20 минути игра. Защитата на Спартак беше преодоляна с дълъг пас, топката беше свалена за Кингсли Бучи, който с премерен удар успя да възстанови равенството.

След около половин час игра Ивей Ромееш опита да притесни Божев, но ударът му не се оказа опасен.

В последната минута на полувремето хубаво центриране намери Ахмед Ахмедов в наказателното поле. Нападателят стреля с глава, но блестяща намесаа на Алекс Божев не позволи на Спартак да поведе за втори път в мача. Така до нови попадения преди почивката не се стигна.

Десет минути след подновяването на играта Виктор Митев свали топката в наказателното поле за Ахмед Ахмедов. Той от своя страна продължи към Мехмед Сабри, който от около 7-8 метра отправи удар над вратата. В 57-ата минута Ромей Ивееш проби през центъра и опита удар от границата на наказателното поле, който Алекс Божев спаси с крак.

В 70-ата минута Даниел Начев центрира отдясно към далечната греда, където защита на домакините изпусна Виктор Митев, който от няколко метра с глава не успя да намери целта.

"Соколите" стигнаха до победен гол в продължението на мача. Тогава Александър Цветков центрира меко, а Ахмед Ахмедов от няколко метра с глава вкара за 1:2.

Литекс - Спартак Варна 1:2

0:1 Даниел Начев 1'

1:1 Кингсли Бучи 20'

1:2 Ахмед Ахмедов 90+2

Състави:

Литекс: 1. Алекс Божев, 33. Галин Ташев, 5. Махаил Минков, 83. Иван Пенев, 3. Александър Ангелов, 4. Георги Стайков, 16. Иван Иванов (К), 8. Евгени Игнатов, 10. Виктор Василев, 17. Кингсли Бучи, 11. Сулиман Абдулганию

Треньор: Ален Тупаич

Спартак Варна: 23. Георги Георгиев, 9. Мехмед Сабри, 3. Преслав Петров, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 13. Георги Иванов, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 14. Ивей Ромееш, 29. Ахмед Ахмедов, 11. Виктор Митев (К)

Треньор: Васил Петров