Отборът на Септември София записа загуба във втората контролна среща от лятната си предсезонна подготовка.

Играчите на Христо Арангелов отстъпиха с 0:1 на Литекс Ловеч. Единственото попадение в мача падна в 35-ата минута, когато Денислав Александров изпълни пряк свободен удар, който след рикошет се озова във вратата на Иван Василев.

В 38-ата минута Айкут Рамадан беше близо до целта, но топката мина покрай страничната греда.

На полувремето, Арангелов отново замени голяма част от футболистите на терена.

В 48-ата минута влезлият като резерва Кристиян Пешов пресече пас на гостите, набра скорост навлизайки в наказателното поле, но ударът му срещна главата на стража на ловчанлии и излезе в корнер.

Три минути по-късно, "септемврийци" подцениха ситуацията и се разминаха на косъм от второ попадение във вратата си. Последваха силни минути за Септември, като Марио Илиевски и Кристиян Пешов направиха няколко пропуска. До края на срещата, домакините диктуваха случващото се на терена, но не успяха да намерят път към изравняване на резултата.

В следващата контролна среща Септември приемат отбора на Янтра Габрово, в сряда от 18:30 часа.

Състав на Септември I полувреме: Василев, Тодоров, Георгиев - капитан, Арсов, Ачков, Кацаров, Гаврилов, Рамадан, Александров, Динев, Колев

Състав на Септември II полувреме: Банков, Тодоров - капитан, Арсов, Делков, Ачков, Каса, Пасков, Барбоса, Кабов, Пешов, Илиевски