Септември София победи Литекс в Ловеч с 3:2 в драматичен мач от 27-ия кръг на Втора лига.

Тимът от Ловеч поведе още в 3-ата минута с гол на Александър Ангелов. Гостите от София отговориха с три гола и направиха обрат. Първо точен беше Симеон Александров в 20-ата минута, след това Марио Илиевски в 73-ата и Асен Георгиев в 81-ата минута.

Иван Иванов шест минути преди края вкара втория гол за Литекс и оформи крайното 2:3.

Домакините играха с човек по-малко след 59-ата минута, когато червен картон получи Иван Митрев.

В мача имаше и три греди - една за Литекс на Радослав Живков в 29-ата минута и две за Септември на Симеон Александров и Кристиян Пешов през второто полувреме.

След този успех Септември е на 6-ото място с актив от 38 точки и само на 4 точки от третото място, което дава право на бараж за елита. Литекс е на 10-ото място с 29 точки.