Миньор Перник влиза в новия сезон на Втора лига с успех. В Правец перничани надвиха Литекс с 1:0 и записаха четвърта поредна победа в контролите. Единственото попадение падна в 37-та минута, когато Божидар Васев беше точен от пряк свобовен удар.

Възпитаниците на Христо Янев бяха по-активни през по-голямата част от мача и създадоха няколко добри възможности за гол.

От своя страна Литекс можеше да стигне до гол в 71-та минута, но Даниел Леонтиев извади удара на Марк-Емилио Папазов.

Дебютни минути за Миньор записаха Добромир Бонев и преотстъпеният от ЦСКА  Мартин Смоленски.

Бонев пропусна досегашните проверки, тъй като лекуваше травма, а Смоленски влезе в игра, след като вчера се присъедини към "жълто-черните".