Литекс победи с 1:0 Янтра в мач от 17-ия кръг във Втора лига. Гола вкара Иван Митрев от дузпа в 66-ата минута.

Първото положение в двубоя бе пред вратата на гостите в 9-ата минута. Многоходова атака на ловчанлии завърши с удар на Олег Димитров от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. Пет минути по-късно капитанът на Янтра Пламен Кожухаров бе изведен зад защитата на Литекс, но диагоналният му шут профуча над гредата.

Много близо до откриване на резултата беше Добромир Бонев в 19-ата минута. Футболистът на Литекс надбяга Ивайло Иванов на левия фланг, но ударът му бе избит от вратаря Иван Гошев. Страхотно разбъркване пред вратата на гостите след центриране от пряк свободен удар като по чудо не завърши с гол в 22-ата минута.

Стражът на габровци Иван Гошев отново бе последна преграда в 30-ата минута, когато със завиден рефлекс отрази удар на Иван Митрев. В 41-ата минута неразбирателство между бранителите и вратаря на Янтра не бе използвано по най-добрия начин от домакините.

Втората част започна доста спокойно и двамата вратари скучаеха. В 65-ата минута обаче на терена прехвърчаха искри след решение на съдията Красен Георгиев да даде дузпа в полза на Литекс. Галин Минков центрира и топката срещна ръката на Ивайло Ивайлов Иванов, която обаче бе прибрана до тялото. Гостите дълго оспорваха решението му, но минута по-късно вече бяха догонващи в резултата. Точен от бялата точка бе Иван Митрев. Голмайсторът направи страхотен пробив отдясно в 74-ата минута и поднесе топката на "тепсия" на Добромир Бонев, но той направи по-трудното - изкара топката в аут.

В последните 10 минути гостите пренесоха играта в половината на Литекс с надежда да стигнат до изравняване, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Нисторов. В 86-ата минута Стоян Иванов шутира отдалеч, но ударът му не намери целта.

В добавеното време току-що влезлият Тютюков проби отдясно и центрира, но вратарят Гошев улови. Минута по-късно Казаков от 30 метра пробва да изненада стража на ловчанлии с първия точен удар за Янтра в мача, но Нисторов я закова в ръцете си.

ЛИТЕКС - ЯНТРА 1:0

1:0 Иван Митрев (66-дузпа)

ЛИТЕКС: 1 Станислав Нисторов, 11. Галин Минков, 15.  Християн Петров, 22. Пламен Николов-капитан, 16. Иван  Иванов, 34. Олег Димитров (83 - 17. Петър Петров), 5. Йоан Бауренски, 12. Добромир Бонев, 77. Мартин Сандов, 7. Радослав Живков (90 - 8. Петър Христов), 23. Иван Митрев (90 . 9. Борис Тютюков)

Резерви: 24. Илия Шаламанов, 17. Петър Петров, 3. Александър Ангелов, 8. Петър Христов, 9. Борис Тютюков, 19. Андрей Йорданов, 10. Христо Радков

Треньор Живко Желев

ЯНТРА: 23. Иван Гошев, 3. Ивайло Гр. Иванов, 25. Христо Митев, 5. Костадин Гаджалов, 71. Тони Иванов, 19. Георги  Върбанов, 10. Ивайло  Ив. Иванов, 6. Петър Казаков, 22. Владислав Мисяк (54 - 21.Стоян Иванов), 8. Пламен Кожухаров- капитан, 7. Християн Кожухаров

Резерви: 12. Николай Георгиев, 11. Искрен Писаров, 21. Стоян Иванов, 17. Атанас Стоименов, 18. Васил Първанов, 14. Петър Недев, 20. Цветомир Станев