Литекс и Янтра завършиха наравно 0:0 в мач от 35-ия кръг на Втора лига. Точката бе с по-голяма тежест за гостите, които значително увеличиха шансовете си за спасение. Тимът на Сашо Ангелов събра 37 точки и заема 14-о място във временното класиране. "Оранжевите" имат пет повече и са 11-и.

Първата добра възможност се откри пред Митко Митков. Крилото се освободи в наказателното поле и отправи удар, който беше блокиран от Пламен Тенев. В 9-ата минута Данчев се озова необезпокояван след грешка в защитата на "оранжевите". Нападателят навлезе в наказателното поле и отправи удар от малък ъгъл, който Орлинов спаси. В 14-ата минута Цинцарски улови шут на Георгиев от границата на наказателното поле.

В 37-ата минута Недков проби отляво и отправи удар, който беше блокиран, а след това Орлинов улови. В последните секунди на първата част Папазов получи пред наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но стреля в гредата.

Втората част започна с опасен удар на Папазов, който беше блокиран от Динев. В 51-ата минута Бучков отправи силен удар от границата на наказателното поле, но Цинцарски спаси. Малко след това "оранжевите" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар на добра позиция, но Митков стреля безкрайно неточно.

В 70-ата минута топката стигна малко случайно до Тони Иванов, който от трудна позиция отправи удар покрай вратата. В добавеното време удар на Колев от средна дистанция мина над вратата.

Литекс - Янтра 0:0

Литекс: 24. Орлинов, 11. Минков, 34. Бучков, 16. Иванов, 22. Николов, 4. Зайденов, 23. Георгиев, 7. Живков, 14. Чалъков, 17. Папазов, 19. Митков

Треньор: Живко Желев

Янтра: 12. Цинцарски, 27. Върбанов, 55. Динев, 5. Гаджалов, 4. Тенев, 6. Казаков, 24. Гаджев, 17. Недков, 10. И. Иванов, 71. Т. Иванов, 73. Данчев

Треньор: Сашо Ангелов