Хебър надви Добруджа с 1:0 като гост в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Единственият гол в мача вкара Живко Петков. Нападателят беше точен още в 5-ата минута.

С успеха отборът на Николай Митов събра 34 точки и заради победата над Етър в директния мач между двата отбора излезе начело във временното класиране.

В друг мач от кръга Марица победи с 3:1 у дома Янтра. „Пиратите” поведоха с 3:0 след голове на Александър Праматаров (17), Валери Домовчийски (22) и Мариян Тонев (58). За габровци се разписа Венцислав Славов в 70-ата минута.

На „Лазур”, където нямаше ток и топла вода, Нефтохимик отстъпи с 0:1 на Спортист Своге. За „шоколадите” точен бе Дуде Ндонгала в 21-ата минута.

Литекс се справи със Септември Симитли с 2:0 у дома. „Оранжевите” поведоха чрез Илиян Капитанов в 10-ата минута. В 52-ата минута Митко Митков оформи крайното 2:0.