Ботев Враца стартира със загуба контролите през лятната подготовка. Възпитаниците на Даниел Моралес отстъпиха с 0:2 на Литекс на стадион "Христо Ботев". Точни за успеха на "оранжевите" бяха бившият футболист на врачани Виктор Василев и Евгени Игнатов.

В първите 20 минути на срещата и двата отбора не успяха да създадат интересни ситуации пред противниковите вратари.

В 21-ата минута Петър Кепов центрира и Момчил Цветанов от въздуха, но изпрати топката над гредата.

Гостите поведоха в ответната атака. След грешка на Луис Соарес топката стигна до Виктор Василев, който отбеляза за 0:1.

Последваха няколко добри голови положения. В 23-ата минута Даниел Генов шутира, но защитник блокира топката.

Гостите имаха добра възможност в 39-ата минута, когато след шут на техен футболист топката се удари в гредата, върна се в полето и Иван Пенев я изпрати аут на празна врата.

5 минути преди почивката Мирослав Маринов излезе сам срещу вратаря, след като получи добро подаване от Чавдар Ивайлов, но би в него.

Малко след началото на второто полувреме Жан-Пиер Да Силва стреля встрани от вратата, а в 51-ата минута Даниел Генов изпълни пряк свободен удар, но стражът на Литекс спаси.

В 55-ата минута Генов центрира, но от 2 метра Жан-Пиер Да Силва пропусна.

Минута по-късно резултатът стана 0:2. Евгени Игнатов вкара красив гол с удар от границата на наказателното поле, като изпрати топката в далечния ъгъл на Красимир Костов.

В 64-ата минута вратарят на Литекс изби в корнер шут на Даниел Генов. След центрирането Антонио Георгиев стреля от воле, но стражът отново се справи.

В 68-ата минута Браян Мендоса се включи добре в атаката на Ботев и стреля, но вратарят отново се справи.

20 минути преди края защитник изби топката след удар на Митко Панов.

БОТЕВ - ЛИТЕКС 0:2
0:1 Виктор Василев 22, 0:2 Евгени Игнатов 56

БОТЕВ: Любомир Василев, Меси Биатумусока, Цветослав Поповчев, Луис Соарес, Петър Кепов, Момчил Цветанов, Петър Симеонов, Чавдар Ивайлов, Даниел Генов, Мирослав Маринов, Красимир Тодоров (Красимир Костов, Диего Фераресо, Мартин Кавдански, Пламен Петров, Браян Мендоса, Митко Панов, Антонио Георгиев, Диого Барбоса, Иван Нешков, Жан-Пиер Да Силва)