Етър продължи серията си на четири поредни мача без загуба в контролите и се наложи с 1:0 над Литекс. И двата отбора са съперници в първенството на Втора лига, а срещата се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Първата част почти не предложи възможности и закономерно завърши без голове. Втората обаче започна с попадение – в 47-мата минута Евгений Илиев бе изведен чудесно сам срещу вратаря от Мартин Тошев и откри резултата. Гостите също потърсиха попадение за изравняване, но не успяха и мачът завърши с минимално 1:0.

До края на подготовката на етърци предстои и гостуване на дублиращия тим на Лудогорец на 4 февруари, а стартът на пролетния полусезон е с домакинство срещу Монтана на 14-и този месец.

Етър: Християн Славков, Кристиян Кънчев, Крум Стоянов, Кольо Станев, Георги Александров, Емануил Личев, Георги Ангелов, Валери Христов, Евгений Илиев, Мартин Тошев, Алехандро (Ангел Мартинов, Иван Дерменджиев, Атанас Атанасов, Даниел Младенов, Росен Върбишки, Мариян Иванов, Христо Митев, Здравко Илиев, Марио Балъков, Николай Янков, Павел Иванов, Георги Иванов).