ЦСКА отстъпи на Литекс с 1:2 в контролна среща, играна на клубната база в Панчарево при закрити врата, заради пандемията от коронавирус.

През първото полувреме "червените" владееха повече топката и контролираха събитията на терена. В 30-ата минута Иван Турицов направи хубав пробив по десния фланг и подаде към Енрике Рафаел, който стреля с глава над вратата. Малко след това и Юрген Матей бе близо до попадение след като засече с глава центриране от корнер на Тибо Вион, но изстрелът му мина над напречната греда.

До края на първата част нямаше опасни ситуации пред нито една от вратите и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Официален сайт на ЦСКА
11 снимки

На полувремето старши треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович пусна в игра вратаря Димитър Евтимов и полевите играчи Греъм Кери, Джером Синклер, Жул Кейта, Мартин Смоленски и Бисмарк Чарлс. Те замениха съответно Густаво Бусато, Пламен Гълъбов, Иван Турицов, Жеферсон Телес, Тиаго Родригес и Енрике Рафаел.

В самото начало на втората част гостите организираха добра контраатака и Добромир Бонев откри резултата с първия точен удар към вратата за своя отбор. Червените реагираха мигновено и Джером Синклер направи хубав пробив по дясното крило намирайки Кайседо, който стреля над напречната греда.

Последва хубав изстрел на Мартин Смоленски от 30 метра, който бе спасен от вратаря Илия Шаламанов. В игра за тима се появиха Митко Митков и Александър Бучков, които замениха Жорди Кайседо и Тибо Вион. Буквално с първото си докосване Митков обстреля вратата на гостите отдалеч, но шутът му мина на сантиметри от левия страничен стълб. Пет минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на Литекс и Греъм Кери засече топката от воле, насочвайки я точно под гредата, но отново стражът на гостите прояви страхотен рефлекс и изби. Малко след това отново Кери премина през няколко футболисти в зелени фланелки и стреля силно, но кълбото рикошира в защитник на гостите и излезе в корнер.

Десет минути преди края Жул Кейта премина като на парад през няколко играчи на гостите и подаде към Бисмарк Чарлс, който с много силен и плътен шут възстанови равенството, разписвайки се за 1:1. В 86-ата минута при една от редките си контраатаки, противно на логиката гостите отново поведоха чрез Добромир Бонев, който реализира второто си попадение в двубоя с красив прехвърлящ удар. До края на срещата червените продължиха да атакуват, но нямаха шанс пред гола и  отстъпиха с 1:2.

Следващият мач на ЦСКА е на 7 април, когато на стадион "Българска армия" гостува Лудогорец в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България. Двубоят е с начален час 19:30 часа и ще се играе пред празни трибуни, заради пандемията от коронавирус.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 7. Енрике Рафаел, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 19.Иван Турицов, 20. Тиаго Родригез (к), 28. Пламен Гълъбов, 30. Жорди Кайседо.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 5. Федерико Варела, 6. Митко Митков, 8. Греъм Кери, 14. Жул Кейта, 17. Бисмарк Чарлс, 21. Амос Юга, 24. Джером Синклер, 27. Мартин Смоленски,  29. Александър Бучков.

Главен съдия: Християна Гутева, с помощници Павлета Рашкова и Дориана Вълева