Отборът на Ботев Враца победи Литекс с 3:1 в контролна среща в Ловеч, която се явява и последна за врачани преди подновяването на първенството.

Гостите поведоха в 24-ата минута след бърза контраатака, последвало остро центриране по земя и Мирослав Маринов се разписа за 0:1.

След равностойно първо полувреме домакините започнаха по-активно след почивката. "Оранжевите" бяха по-активни и организираха няколко опасни слизания. И точно когато се очакваше да изравнят, Ботев (Враца) вкара втори гол.

След грешка в центъра и бързо преливане, Мохамед вкара за 0:2 в 72-ата минута. Три минути по-късно след разбъркване в наказателното поле на гостите Иван Митрев с мощен изстрел намали на 1:2. Но Ботев Враца стигна до трети гол само след две минути - грешка пред вратата на Шаламанов и Фасе вкара за 3:1.