Литекс поднесе първата сериозна изненада в турнира за Sesame Купа на България на 1/16-финалната фаза. Ловчанлии, понастоящем във Втора лига, победиха с 1:0 лидера в елитната efbet Лига Черно море.

Единственото попадение на Градския стадион в Ловеч отбеляза Виктор Василев в средата на второто полувреме.

„Моряците“ опитаха да изравнят в оставащите 20-25 минути, но стигнаха само до няколко неособено чисти положения пред вратата на Алекс Божев.

Така Литекс се присъединява към Локомотив Пловдив, Локомотив София, Пирин, Хебър и Арда в осминафиналите на турнира.

Сега за „оранжевите“ предстои гостуване на Марица във втория ни ешелон, а Черно море ще брани лидерското си място в първенството срещу Арда.

start-photo.bg
37 снимки

Първите минути минаха доста опознавателно и липсваха каквито и да е положения пред двете врати.

Християн Славков можеше да си навлече неприятности, след като излезе да пресече една топка, но я изпусна на границата на наказателното си поле. Наблизо обаче нямаше играч на варненци, който да се възползва.

Най-чистата възможност за гол дойде в 31-ата минута и изненадващо бе на сметката на домакините. Капитанов успя да запази топката в наказателното поле при едно центриране отдясно. Между играчите на Черно море той намери Абдулганию, а 20-годишният играч стреля, но Славков показа рефлекс и изби в корнер.

Втората част също започна добре за "оранжевите" - около половин метър разделя диагонален изстрел на Абдулганию от вратата на Славков.

Точно в средата на втората част Литекс поведе. Дълга топка намери Илиян Капитанов зад отбраната на "моряците", а номер 21 от състава на ловчанлии опита удар, който се превърна в удобно подаване за Виктор Василев, направил резултата 1:0.

Между 77-ата и 80-ата минута Черно море създаде две възможности за гол. При първата Илиев стреля доста високо над вратата от нелоша позиция, а при втората Пашеко имаше хубав шанс да изравни, но от броени метри прати топката в аут.

Влезлият от пейката Исмаил Иса опита удар с глава, озовал се в Алекс Божев.

В петата добавена минута към 90-те акробатично изпълнение на Атанас Илиев не намери пазената от Божев врата.

LIVE / Литекс - Черно море 1:0

1:0 Виктор Василев 68`

Литекс: 1 Алекс Божев, 33 Галин Ташев, 83 Иван Пенев, 3 Александър Ангелов, 15 Росен Маринов, 16 Иван Иванов, 4 Георги Стайков, 8 Евгени Игнатов, 10 Виктор Василев, 21 Илиян Капитанов, 11 Сулиман Абдулганию

Треньор: Ален Тупаич

Черно море: 84 Християн Славков, 32 Мартин Дичев, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 2 Цветомир Панов, 71 Васил Панайотов, 35 Арлинд Дакай, 17 Мартин Милушев, 39 Николай Златев, 11 Алекс Фернандес, 7 Брено Тейшейра

Треньор: Илиан Илиев