Литекс победи с 3:0 Нефтохимик в последната си контрола преди началото на евротурнирите. Пред своя публика "оранжевите" не дадоха никакъв шанс на съперника си и спечелиха с класически резултат, като освен това нацелиха две греди и изпуснаха още няколко положения.

Два гола за успеха отбеляза нападателят Милчо Ангелов, красиво се разписа и новото попълнение Арсенио.

Наставникът Красимир Балъков започна в състава си с две от новите попълнения - Рохас и Арсенио - които заедно с Йонсен и Десподов образуваха офанзивния вал на тима. Първо участие в контролите записа и националът Кристиян Малинов.

Литекс доминираше от самото начало и бе въпрос на време кога ще падне първия гол. В 23-та минута Арсенио отправи удар, стражът Господинов не се намеси по най-добрия начин, след което Десподов намери Йонсен, но таранът отблизо пропусна.

В 31-та минута Рохас центрира от корнер, а неговият сънародник Рафа с глава уцели напречната греда. В следващата атака Асприля развинити цялата отбрана на гостите, която с дружни усилия успя да опази мрежата си.

В 35-та минута Страхил Попов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където от воле Десподов стреля, но Господинов прояви рефлекс и спаси. Две минути по-късно Йонсен открадна топката в наказателното поле и пусна към Рохас, който технично я копна, но и той удари страничния стълб.

В 42-та минута Арсенио опита силата на удара си от далечна дистанция. Малко преди края на полувремето ловчанлии изтърваха още една изгодна ситуация, но Йонсен не можа да се разпише от движение след пробив на Асприля.

Още в началото на втората част Милчо Ангелов би силно край гредата, а в 53-та минута вратарят на бургазлии се намеси блестящо при удар от упор с глава на Рафа. В 62-та минута резултатът все пак беше открит. Португалецът Арсенио с прецизен шут при сглобката на гредите вкара за 1:0.

В 78-та минута Ангелов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и покачи за 2:0, а 6 минути по-късно младият нападател, след самостоятелен рейд оформи крайното 3:0.

Литекс: Баривиера, Стр. Попов, Божиков, Рафа, Ив. Горанов, Малинов, Рохас, Арсенио, Десподов, Йонсен, Асприля (Конов, Ангелов, Колев, Бумал, Ал. Георгиев, Руменов, Недялков, Станоев)

Нефтохимик: Господинов, Калпаклиев, Жеков, Величков, Гочев, Мечев, Гущеров, Цачев, Георгиев, Тошков, Любенов (К. Тошков, Рачев, Андонов, Кижев, Чанев, Данчев, Баев, Кръстев)