Литекс завърши 2:2 с Верея Стара Загора във втората си лятна контрола. „Оранжевите“ бяха по-добри от съперника си по време на спаринга, игран в Тетевен и водеха в резултата до самия край на двубоя, но допуснаха изравнително попадение в 87-ата минута. С два гола за ловчанлии се отчете талантът Кирил Десподов, а за старозагорци точни бяха Христов и Костов. Първи минути с „оранжевата“ фланелка записаха привлечените през седмицата Андрес Рохас и португалецът Арсенио, информира официалният сайт на Литекс.

Наставникът Красимир Балъков заложи в атака на младоците Георгиев, Йорданов и Ангелов, които подпомагаха Бьорн Йонсен.

Още в 6-ата минута заралии имаха късмет да открият първи резултата след гол на Диян Христов, който прехвърли технично Баривиера. В 21-та минута Йонсен можеше да изравни, но с глава стреля в аут след центриране на Георгиев от корнер.

Играта продължи с териториално и игрово надмощие на ловчалии и в 38-та минута прострелен шут на Страхил Попов профуча близо до страничния стълб. Малко след това мощен удар на Никола Колев бе спасен от вратаря Вълков.

В самия край на полувремето Милчо Ангелов изигра добре ситуация в наказателното поле, но Вълков отново прояви рефлекс и парира силния му шут.

След почивката Литекс излезе с изцяло нова единайсеторка. В 47-ата минута близо до попадение беше Георги Минчев, а десет минути по-късно младокът Кирил Десподов напредна и с красив външен фалц изравни резултата за 1-1.

В 59-ата минута вратарят на „оранжевите“ Александров също демонстрира класа избивайки опасен удар на Андерсон. Дебют за ловчалии направиха двете нови попълнения Андрес Рохас и Арсенио. В 62-та минута колумбийският плеймейкър взаимодейства добре с Десподов, който с удар извън пенала покачи на 2:1.

Литекс не спря да атакува до края, но играчите изпуснаха да довършат по най-добрия начин 2-3 нелоши атаки. В 87-та минута старозагорци изравниха с далечен удар на Костов за 2:2. В ответната атака Минчев засече центриране отдясно, но би покрай вратата.

ЛИТЕКС - ВЕРЕЯ 2:2

0-1 Христов ‘6

1-1 Десподов ’57

2-1 Десподов ’62

2-2 Костов ’87

Контрола, ст. Г. Бенковски Тетевен, 200 зрители, гл. съдия Никола Петров

Литекс: Баривиера, Стр. Попов, Божиков, Горанов, Н. Колев, Руменов, Ал. Георгиев, Йорданов, Ангелов, Йонсен (Александров, Гълъбов, Митов, Мунин, Даскалов, Петров, Минков, Станоев, Минчев, Десподов, Рохас, Арсенио, Ивайлов)

Верея: Вълков, Любенов, Желев, Ганев, Пидев, Петров, Лахов, Яшар, Винков, Митев, Христов (Данчев, Андерсон, Беров, Али, Радев, Евтимов, Кацаров, Костов)