Чак в 17-ия кръг Литекс сътвори първия пълен обрат в „А“ група, побеждавайки у дома си Ботев с 4:2. „Канарчетата“ поведоха чрез Грегъри Нелсън, но после бяха надиграни от „оранжевите“, за които се разписаха пак чужденци – Асприля, Делгадо и Бумал. Предпоследния гол в мача отново вкара Грегъри Нелсън от Ботев, а вратарят на "канарчетата" Виктор Голас отрази много опасни положения, преди Асприля със страхотна тупалка да направи 4:2 в края.

Преди неделното дерби Левски – Славия на върха в елита има тривластие. Литекс, Лудогорец и Левски са с по 31 точки. В миникласирането между тях трите отбора имат по 5 точки, но головата разлика на Литекс е най-добра 6-5, втори е Лудогорец с 4-4, а Левски е трети с 5-6. При реми или победа над Славия обаче Левски пак ще излезе начело. Ботев е осми с 18 точки.

Още в 3-ата минута възникна първата опасност в Ловеч - пред вратата на Ботев. Арсенио отправи страхотен изстрел, но вратарят на „канарчетата“ Голас успя да отрази удара му. Веднага след това пак Арсенио беше на 3-4 метра сам срещу Голас и отново не успя да го преодолее.

Литекс продължи да доминира, но нито Йонсен, нито Диого, нито Асприля със своите изстрели бяха толкова близо до гола, колкото Арсенио в началото.

Груба грешка на Елтон в защита позволи на Грегъри Нелсън да се отскубне от него и да открие в полза на „канарчетата“ - 0:1.

Само 7 минути по-късно Асприля отклони центрираната отдясно топка за гол във вратата на Ботев и 1:1. Пловдивчани оспорваха и претендираха за игра с ръка на колумбиеца или за засада, но след кратка суматоха Георги Йорданов посочи центъра.

В 42-ата минута Литекс стигна и до пълния обрат в резултата. Удар от средна дистанци на Хенри Рохас Делгадо изпрати топката във вратата на Ботев за 2:1.

Головата серия в мача продължи Петрос Бомал, който завърши с хубав удар добра атака на Литекс в 53-ата минута за 3:1.

Това обаче не бе всичко в мача. Грегъри Нелсън се пребори за една топка пред дъгата на наказателното поле на Литекс и вкара втория си гол в мача за 3:2 в 64-ата минута.

Литекс обаче продължи да натиска в стремежа си да затвори мача. Страхил Попов уцели гредата, Георги Минчев затрудни отличния Виктор Голас, после и Хенри Рохас стреля от фаул към вратата – отново се намеси стражът.

Страхотен удар отдалеч на Данило Асприля в 90-ата минута фиксира крайния резултат на 4:2 в полза на Литекс.

ЛИТЕКС – БОТЕВ 4:2

0:1 Грегъри Нелсън 27

1:1 Данило Асприля 34

2:1 Хенри Рохас Делгадо 42

3:1 Петрос Бумал 53

3:2 Грегъри Нелсън 64

4:2 Данило Асприля 90

ЛИТЕКС: 31 Винисиус Баривиейра, 3 Антон Недялков, 5 Рафаел Перес, 16 Страхил Попов, 69 Елтон, 93 Петрос Бумал /69-Никола Колев, 77 Арсенио Нунеш, 15 Кристиан Малинов, 70 Данило Асприля, 7 Хенри Рохас Делгадо /82-Красимир Станоев/, 11 Бьорн Маарс Йонсен /66-Георги Минчев/ /30 Евгени Александров, 23 Иван Горанов, 4 Пламен Гълъбов, 88 Никола Колев, 4 Красимир Станоев, 7 Георги Минчев, 99 Кирил Десподов/ Старши треньор - Лауренциу Регекампф

БОТЕВ: 1 Виктор Голас, 28 Филип Филипов, 6 Даниел Златков, 22 Пламен Николов /72-Радослав Терзиев/, 11 Йордан Христов, 20 Серкан Юсеин /46-Александър Колев/, 17 Лъчезар Балтанов, 7 Мариян Огнянов, 20 Николас Варела /46-Даниел Генов/, 23 Грегъри Нелсън, 91 Рихави Кифуети / 84 Валентин Галев, 18 Радослав Терзиев, 24 Лазар Марин, 88 Християн Казаков, 88 Милен Гамаков, 96 Даниел Генов, 9 Александър Колев/ Старши треньор - Николай Костов