Литекс победи Несебър с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Победното попадение дойде през втората част, а негов автор стана Искрен Писаров.

Още в началото на мача домакините пропуснаха отлична възможност след удар на Ангел Лясков. В 26-ата минута Емануил Манев стреля покрай гредата при първата по-сериозна опасност за гостите от Несебър.

През второто полувреме ловчалии отново бяха по активни. Христо Кирев отправи две опасни удара, но в при първия, от въздуха топката премина над гредата, а при втория вратарят на Несебър спаси.

В 78-ата минута домакините все пак преодоляха сгъстената защита на гостите поведоха в резултата.

Бранител на Несебър не изчисти добре топката от наказателното поле и от границата на пеналта Искрен Писаров с плътен удар я изпрати във вратата за 1:0. Усилията на футболистите на Несебър да стигнат поне до равенството не се увенчаха с успех.

След тази победа Литекс заема 8-ото място в класирането с актив от 21 точки, а Несебър е позиция по-надолу с 20 т.