Литекс надви Созопол с 2:1 в първия мач от четвъртия кръг на Втора лига. Домакините поведоха с 2:0 преди почивката, а морският тим върна едно попадение след нея.

Мачът бе със скандален край, в който трима играчи на гостите бяха изгонени, а червен картон получи и играч на Литекс, чиято проява бе най-скандална – силен удар по съперник с глава.

Тонислав Йорданов откри резултата в 24-ата минута за Литекс след удар с глава за 1:0.

В края на първото полувреме Ивайло Раденцов след удар от фаул и недоразумение сред защита и вратар доведе до втори гол в полза ловчанлии.

През втората част Созопол успя да върне едно попадение. С началото на второто полувреме гостите вкараха чрез Зайденов за крайното 2:1.

В последните 10 минути цели трима играчи на Созопол бяха изгонени. Първо пострада Иван Янчев, после Мирослав Радев, а накрая и Михаил Георгиев бяха изгонени от съдията Ангел Ангелов.

Тихомир Кънев от Литекс пък удари силно с глава Михаил Георгиев и също бе изгонен в самия край на мача.

Литекс поне временно излезе на първо място с 8 точки, преди останалите двубои от кръга. Созопол пък е осми с 4 пункта.