Отборът на Царско село не допусна грешна стъпка при гостуването си срещу Литекс от 18-ия кръг във Втора лига. Възпитаниците на Веселин Великов се наложиха с 1:0 над ловчанлии при изключително тежки метеорологични условия. Единственото попадение вкара щатният реализатор за столичани Светослав Диков, за когото това бе 15-и шампионатен гол през сезона.

Първото полувреме произведе всички по-интересни ситуации, тъй като условията за игра бяха далеч по-неблагоприятни след почивката. Само 9 секунди бяха изминали след първия сигнал на рефера Георги Гинчев, когато Божидар Кацаров от Царско село разтресе десния стълб с мощен шут от 20-ина метра. В 4-та минута гостите излязоха напред в резултата след добро взаимодействие между Божидар Кацаров и Реян Даскалов. Капитанът на Царско село проби отляво в наказателното поле и центрира по тревата на тежкия терен. Вратарят Диян Вълков не прецени добре движението на топката и я пропусна покрай плонжа си, а Диков вкара на празна врата – 1:0.

Литекс направи някакъв опит да натисне и в 25-ата минута Ангел Лясков прати остро центриране отляво, което накара защитниците на Царско село панически да чистят. При последвалия корнер настъпи огромно меле току пред вратата Филип Димитров, като шутът от упор на Петко Ганев беше блокиран.

В 29-ата минута домакините от Ловеч имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдията Георги Гинчев. Кристиян Тафраджийски провокира ситуацията с пробив в наказателното поле, при който първо загуби топката, но трудният терен му помогна да си я върне. Точно тогава имаше леко препъване от Георги Радев, което явно остана незабелязано от съдията.

Литекс изтърва златния си шанс в 31-ата минута, когато десният бек Михаил Минков се включи в атака и центрира нелошо. Тафраджийски видя, че топката ще пристигне зад гърба му, затова посегна и просто я заложи за намиращия се малко по-назад Христо Кирев. „Седмицата” на Литекс нанесе силен шут, който срещна дясната греда.

През втората част качеството на играта се влоши драстично и Царско село нямаше проблем да удържи аванса си. Победата изравни столичани на върха с Ботев Враца, който също има 38 точки на сметката си. Третият Локомотив София е с 35.

Литекс от своя страна регистрира трето поредно поражение. Момчетата на Живко Желев са 12-и с 22 точки, колкото има първият под чертата тим на Оборище Панагюрище.