Отборът на Етър Велико Търново победи с 4:2 Литекс на Живко Желев в последната си контрола преди старта на Първа лига. Преди срещата „виолетовите“ бяха официално представени за новия сезон в групата на майсторите.

Първото попадение падна в 12-ата минута. Тодор Колев реализира от дузпа в полза на „болярите“. Пет минути по-късно Ивайло Раденцов изравни, след като топката рикошира в защитник на Етър. Така първата част завърши при резултат 1:1.
В 51-ата минута Стефан Неделчев покачи на 2:1 след асистенция на Александър Александров. Последваха няколко смени за двата отбора.

В 66-ата минута току-що влезлият Иван Стоянов вкара трето попадение.

Скоро след това Мартин Станкев направи резултата 4:1 с първото докосване, след като се появи на терена.

В 72-ата минута любимецът на виолетовата публика Иван Петков пропусна да отбележи с глава. Четири минути преди края на срещата Методи Костов намали на 4:2. В самия край на двубоя Стефан Неделчев разтресе напречната греда.

Така двубоят завърши 4:2 и Етър завърши отлично лятната си подготовка и очаква първия мач от елита на България.