Третодивизионният Литекс отстрани елитния Черно море и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България!

Литекс надделя с 6:4 след изпълнението на дузпи в мача от четвъртфиналите. В редовното време двубоят приключи при резултат 1:1 след като домакините поведоха във 22-ата минута от дузпа чрез Методи Костов, а в 34-ата Михаил Венков изравни за 1:1.

След двете продължения, при дузпите, точно Венков обаче сгреши за Черно море и така варненци отпаднаха от турнира след като преди това бяха минали през Розова долина и Левски.

Литекс в екстаз след триумфа над Черно море

Отборът на Литекс пък се превърна в сензацията на надпреварата за Купата на България след като отстрани по пътя си към Топ 4 на турнира отборите на Славия и Локомотив София

Драматична победа за Литекс след дузпи

Двубоят стартира с преимущество на Черно море, като в 12-ата минута варненци стигнаха до добра възможност. Марек Кузма получи в предни позиции, но прехвърли вратата на Литекс. Две минути по-късно стражът на домакините Диян Вълков трябваше да спасява удар на Хосе Лопес.

В 15-ата минута Борислав Балджийски падна в наказателното поле и поиска дузпа, но сигнал от рефера Волен Чинков не последва.

Моментът на домакините от Литекс дойде в 21-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за нарушение на Даниел Георгиев срещу Веселин Васев в наказателното поле. След центриране на Александър Кирилов, Георгиев не успя да играе с глава и изблъска Васев, а съдията прецени, че има основания за дузпа.

Методи Костов бе точен при дузпата и Литекс поведе с 1:0 в 22-ата минута.

Футболистите на Черно море вложиха много усилия бързо да изравнят и успяха в 34-ата минута. Михаил Венков реализира за 1:1 след като засече центриране на Георги Илиев от корнер и изравни за варненци.

Варненци можеха да поведат в самия край на първото полувреме, но Борислав Балджийски пропиля отличен шанс за гостите. Балджийски получи от Марек Кузма в предни позиции и той не успя са преодолее Диаян Вълков.

Триумфът на Литекс над Черно море в СНИМКИ

В минутите след почивката пак Черно море бе по-настоятелният тим и в 47-ата Михаил Венков отправи удар след центриране от корнер, но не успя да насочи добре топката. Три минути по-късно при нов шанс за Черно море, Даниел Георгиев стреля силно, но Диян Вълков спаси.

Гостите така и не успяха да създадат чисти голови опасности до края на редовното време, а играта бе накъсвана от нарушения. В 90-ата минута Георги Илиев стреля към вратата на Литекс, но прати топката над вратата на домакините и срещата отиде в продължения.

Високо напрежение в редиците на Черно море

И в двете продължения Черно море бе отборът, който бе по-настоятелен в търсенето на победен гол, но така и не стигна до попадение.

При дузпите футболистите на Литекс бяха безапелационни, а за Черно море пропуск при третото изпълнение допусна Михаил Венков и така ловчанлии спечелиха с 6:4 общ резултат.

За Литекс точни от бялата точка бяха Методи Костов, Антоний Балъков, Константин Генков, Руслан Иванов и Радослав Бойчев, а за Черно море Георги Илиев, Александър Цветков и Иван Коконов.

Стартовите състави:

Литекс: Диян Вълков, Александър Кирилов, Константин Генков, Иван Иванов, Руслан Иванов, Петко Ганев, Искрен Писаров, Методи Костов, Дилян Димитров, Атанас Курдов, Веселин Васев

Черно море: Емил Михайлов, Даниел Георгиев, Михаил Венков, Стефан Станчев, Александър Цветков, Георги Илиев, Пламен Николов, Марек Кузма, Борислав Балджийски, Ондрей Сукуп, Хосе Лопес