Лидерът в А група Литекс победи водача в Източната Б група Лудогорец с 5:2 в контролна среща, играна на Градския стадион в Ловеч.

Старши треньорът на „оранжевите” Любослав Пенев заложи на стартов състав: Александров, Барт, Венков, Николов, Джерманович, Папа Диуф, Дока Мадурейра, Страхил Попов, Симеон Славчев, Ненем, Йеленкович, а на почивката се появиха като смени Голубович, Берберович, Св. Тодоров, Недялков, А. Димитров, Д. Георгиев и Александър Цветков, а по-късно в игра влезе и Том.

Резултатът откри в 26-та минута Деян Джерманович, след като отбеляза дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Само четири минути по-късно Лудогорец изравни, когато Шоко проби отдясно и центрира в наказателното поле, където топката стига до Димо Атанасов, който от трудна позиция я прати в мрежата на Евгени Александров.

В 34-та минута след бърза контраатака през центъра Дока изведе Ненем сам срещу вратаря и бразилецът вкара за 2:1. След почивката Литекс покачи до 3:1, като Дока бе изведен зад защитата на Лудогорец, той намери Тодоров пред опразненана врата и нападателят реализира.

Четвъртото попадение падна в 55-та минута, когато Атанас Димитров засече центриране на Джамал Берберович отдясно.

В 72-та минута Лудогорец върна още един гол, след комбинация между Михаил Александров и Мартин Дечев, след която защитникът с плонж отбеляза красиво попадение. Крайният резултат бе оформен в 79-та минута, с друг хубав гол, дело на Димитър Георгиев от воле, с което Литекс спечели с 5:2.

Литекс: Евгени Александров, Страхил Попов, Александър Барт, Пламен Николов, Михаил Венков, Небойша Йеленкович, Жозе да Силва-Ненем, Алиуна Папе Диуф, Симеон Славчев, Франсиско да Силва-Дока, Деян Джерманович (Урош Голубович, Уелингтом да Силва-Том, Атанас Димитров, Джемал Берберович, Светослав Тодоров, Димитър Георгиев, Александър Цветков, Недялков)

Лудогорец: Емил Михайлов, Шоко, Даниел Граматиков, Станислав Жеков, Мирослав Иванов, Мартин Димов, Зоран Златковски, Радослав Анев, Жеко Йорданов, Мирослав Антонов, Димо Атанасов (Мирослав Григоров, Сюлейман Шакиров, Диян Димитров, Михаил Александров, Антонио Павлов, Радослав Комитов, Мартин Дечев)