Литекс разгроми Пирин ГД с 4:0 като гост и с общ резултат 7:1 стана първият четвъртфиналист за Купата на България.

Ловчанлии имаха тотално превъзходство срещу своя третодивизионен опонент и превърнаха вратаря на гоцеделчевци Костадин Янев в герой на мача.

Две попадения за ловчанлии реализира Никола Колев, а по един гол вкараха Уилмар Джордан и Георги Минчев.

Още в 7-ата минута Литекс поведе в резултата. Кристиян Малинов центрира топката, която бе изчистена лошо от защитата на Пирин. Тя попадна в Уилмар Джордан, който без колебание я изпрати във вратата на гоцеделчевци за 0:1.

Ловчанлии продължиха да нападат опасно и Джордан пропусна да засече отблизо една центрирана от Асприля топка. Веднага след това и домакините направиха идентична акция, но след паса на Лапантов Грозданов не успя да достигне топката.

В 29-ата минута падна втори гол за Литекс. Илия Миланов центрира отляво, Никола Колев намери топката на скорост и я изпрати в мрежата за 0:2.

Пет минути по-късно Литекс можеше да покачи на 3:0, но вратарят на домакините Янев успя да се хвърли в краката на излезлия сам срещу него Кристиян Малинов.

Натискът на Литекс продължи и през второто полувреме. В 54-ата минута Джордан излезе сам срещу вратаря, но след като преодоля и него, стреля встрани от вратата.

В 56-ата минута Кристиян Малинов проби отдясно и стреля, но вратарят Янев успя с една ръка да избие топката в корнер.

Оттук-насетне стражът на Пирин Костадин Янев отрази толкова много положения, че независимо от тежката загуба на своите, с право може да бъде определен за герой на мача.

Янев се справи в много ситуации с нападателите на Литекс, които налитаха срещу него, включително и в ситуации един на един.

И той обаче бе принуден да капитулира още два пъти до края на мача.

В 75-ата минута Никола Колев се възползва от едно подхлъзване на Спахиев и на празна врата реализира за 0:3.

Четвъртият гол във вратата на Пирин падна в 82-ата минута, когато Георги Минчев получи една топка от Милчо Ангелов и вкара за 0:4.

Домакините имаха една-единствена голова ситуация чрез Катунчев в 90-ата минута.

Така Литекс стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България.

ПИРИН ГД – ЛИТЕКС 0:4

Голмайстори: 0:1 Джордан 7, 0:2 Н. Колев 29, 0:3 Н. Колев 75, 0:4 Г. Минчев 82

ПИРИН ГД: 33 Костадин Янев, 30 Иван Спахиев, 14 Георги Самокишев, 26 Ибраим Мехремски, 23 Мурат Ибраим, 13 Зафир Катунчев,18 Румен Лапантов, 22 Мариян Ловков, 24 Живко Грозданов, 25 Радослав Моллов, 11 Благой Пасков /59 Николай Шоколаров, 21 Борис Боянчев,18 Димитър Мавродиев,16 Иван Макриев, 10 Мартин Газиев, 4 Алиш Кальонски/. Треньор – Йордан Боздански.

ЛИТЕКС: 12 Александър Конов, 23 Иван Горанов, 13 Васил Божиков, 3 Антон Недялков 18 Илия Миланов, 6 Джаксън Менди, 88 Никола Колев, 19 Румен Руменов, 15 Кристиан Малинов, 70 Данило Асприля, 9 Уилмар Джордан /31 Винисиус Баривиейра, 4 Пламен Гълъбов, 17 Реян Даскалов, 21 Александър Цветков, 7 Георги Минчев, 73 Милчо Ангелов/. Треньор – Красимир Балъков.