Литекс спечели Купата на БФС за юноши старша възраст, родени 1997 година, с победа с 2:1 над Черно море и доби право да участва в квалификациите за място в младежката Шампионска лига от есента.

Ако друг отбор извън Литекс стане шампион при мъжете, и влезе в Лигата на богатите, то неговите млади таланти ще бъдат включени автоматично с програмата.

За Черно море играха двамата най-добри футболисти от по-малкия набор 1998 - Валери Христов и Валентин Йосков. Първият вкара гола за своите, а вторият имаше няколко добри възможности.

Литекс също разчиташе на няколко момчета от по-малките, а един от тях - Тонислав Йорданов, се превърна в герой, реализирайки и двата гола. Йорданов откри резултата в 12-ата минута, а през втората част Валери Христов изравни. 6 минути след това - в 79-ата минута Тонислав Йорданов реализира второто попадение за оранжевите./БТА