Литекс победи Левски с класическото 3:0 в мач от 6-ия кръг на А група. Асприля откри резултата в 22-ата минута, а до почивката Косоко удвои в 41-ата минута. В добавеното време Златинов оформи крайния резултат.

В последната минута на добавеното време Страхил Попов от домакините беше изгонен за директен червен картон за нарушение срещу Педро. След успеха момчетата на Красимир Балъков са 5-ти с 10 точки, а Левски остава със 7 на 7-о място.

Литекс започна двубоя със сериозни кадрови проблеми, като цели 4-ма от титулярите бяха аут от двубоя.

Момчетата на Красимир Балъков откриха резултата в 22-ата минута. Асприля матира Любенов с мощен шут в 22-ата минута. В следващите минути домакините доминираха в повечето игрови моменти, а в 41-ата минута Асприля направи за смях Минев, пусна пас към Косоко и той матира Любенов за 2:0.

През втората част Левски опита да се върне в мача, но отбраната на домакините се справи с всички опасности пред Баривиера. В добавеното време Златинов се възползва от пас на Антон Недялков и фиксира крайния резултат.

В последните секунди на двубоя капитанът на домакините Страхил Попов наруши правилата срещу Луис Педро, хвана го за врата и получи директен червен картон.

След края на мача феновете на "сините" атакуваха органите на реда, но в крайна сметка нещата се успокоиха.

Срещата проследихте на Gong.bg, пряко по телевизия Диема, по Дарик радио, както и на платформата play.gong.bg