Литекс остана непобеден в Ла Манга след като завърши 1-1 с Волеренга в четвъртата си контрола от подготовката в Испания. По този начин оранжевите натрупаха актив от 3 победи, един хикс и 10 точки в турнира „Copa X 2016“ и си тръгват от надпреварата като първи в класирането.

След изиграването на останалите мачове докрая на тимовете от другия поток , единственият отбор, който може евентуално да ги надмине в подреждането е украинският гранд Шахтьор Донецк.

Литекс - Волеренга 1:1

източник: pfclitex.com

От утре българите преместват за една седмица  подготовката си в Марбея, където ги чакат нови 4 контроли срещу  реномирани съперници като Рубин Казан, Днипро, Спартак Москва и Динамо Киев. Момчетата на Любо Пенев надиграха и тези норвежци, но чрез Йонсен, Кулма, Малинов, Арсенио и Цветков изпуснаха 4-5  отлични положения за гол, а съперникът при една от малкото си атаки успя да изравни. З

а Литекс се разписа нападателят Бьорн Йонсен, който наказа родния си клуб след асистенция на колумбиеца Кулма.Четвърт час след началния съдийски сигнал ловчанлии можеха да поведат в резултата. Арсенио намери Малинов в изгодна позиция, но той би слабо и бранител изби. В 24-та минута Малинов и Кулма матираха отбраната с комбинация от двойни подавания, но латиноамериканецът стреля над гредата.Малко след това при разбъркване от корнер топката се озова в Йонсен , който отблизо стреля над напречния стълб. Постепенно след почивката старши треньорът Любо Пенев пусна в игра почти цял нов отбор.

В 50-та минута силен шут на Арсенио профуча покрай вратата. Десет минути по-късно Кулма напредна и центрира в наказателното поле, където Бьорн Йонсен с глава откри за 0-1.В 72-та минута норвежците успяха да изравнят чрез Холм, който се оказа най-съобразителен след пробив от ляво и засече топката за 1-1.Литекс натисна, решен да търси успеха докрай. В 82-та минута Александър Цветков стреля с глава след корнер на Минчев, но вратарят прояви рефлекс и спаси. В 84-та минута хубаво центриране на Иван Горанов намери Минчев, но младокът би неточно.

Волеренга – Литекс 1-1

0-1 Бьорн Йонсен(60)

1-1 Даниел Холм(72)

Съставът на Литекс: Винисиус Баривиера, Елтон, Антон Недялков, Красимир Станоев, Галин Минков, Петрус Бумал, Кристиян Малинов, Никола Колев, Арсенио Нунеш, Густаво Кулма, Бьорн Йонсен (Александър Конов, Иван Горанов, Румен Руменов, Емил Петров, Александър Цветков, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Георги Минчев, Тонислав Йорданов)