Литекс постави тежка котва на „моряците“, побеждавайки ги с класическото 3:0 в първия мач от петия кръг на "А" група.

Така възпитаниците на Сашо Станков остават последни в класирането с актив от само две точки.
Ловчанлии пък отлепиха нагоре и вече събраха актив от 7 пункта.

Два гола за победителите вкара Уилмар Джордан, а един добави Пламен Гълъбов. Към края на мача Сталев от Черно море бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Двубоят се игра пред около 500 зрители на Градския стадион в Ловеч при много горещо време.

Джаксън Менди дебютира за Литекс в „А“ група. Тъмнокожият футболист обаче остана на терена само 29 минути, тъй като отново почувства болки. Той бе сменен от Пламен Гълъбов.

Двайсетина минути след началото на мача полицаите отнеха обиден плакат на английски, насочен срещу наставника Сашо Станков от феновете на Черно море.

Мачът започна с жълт картон за Кирил Котев от Черно море за нарушение още в началните секунди.

Ваюши изпълни опасен пряк свободен удар още във 2-ата минута, но изпрати топката на половин метър от вратата.

Варненци отвърнаха с добрата атака на Райков по крилото, но центрираната към Коконов топка бе избита от защитник на Литекс в корнер.

Литекс откри резултата в 33-ата минута, когато се разписа Уилмар Джордан. Слави Сталев не успя да изчисти. Топката рикушира от тялото на Миланов и продължи топката към Джордан, който прехвърли вратаря Китанов.

Последваха добри далечни удар за двата отбора. Най-напред Райков от Черно море стреля плътно, но нямаше късмет. След това силен далечен изстрел на Кристиян Малинов бе отразен трудно от вратаря на Черно море Китанов.

Веднага след това груба грешка на Китанов за малко не позволи на Джордан да покачи резултата.

В началото на втората част гостите от Варна започнаха по-активно, с намерението да гонят изравняване на резултата.

Устрема на гостите обаче честичко беше спиран от това, че играчи на Литекс лежаха на терена.

В 79-ата минута Джордан стигна до втори гол във вратата на Черно море. Отличната индивидуална акция на колумбиеца на практика реши мача в полза на Литекс.

В 82-ата минута „моряците“ останаха и с човек по-малко, след като Слави Сталев получи втори жълт картон.

Младият Пламен Гълъбов с глава след корнер съвсем влоши положението на „моряците“, вакравайки третия гол във вратата им.

ЛИТЕКС – ЧЕРНО МОРЕ 3:0

ЛИТЕКС: Винисиус Баривиейра, Антон Недялков, Джаксън Менди /29-Пламен Гълъбов/, Илия Миланов, Страхил Попов, Никола Колев /78 Петър Златинов/, Петрос Бумал, Кристиан Малинов, Армандо Ваюши /62- Милчо Ангелов/, Данило Асприля, Уилмар Джордан

ЧЕРНО МОРЕ:Георги Китанов, Михаил Венков, Слави Сталев, Кирил Котев, Стефан Станчев, Сашо Александров, Стенио /59 Даниел Георгиев/, Тодор Паланков, Симеон Райков /69 Димо Атанасов/, Иван Коконов /60-Живко Петков/, Георги Божилов

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Джордан 33, 2:0 Джордан 79, Гълъбов 83