Литекс допусна втора поредна загуба от началото на сезона, докато Локомотив София постигнаха първи успех. „Столичните железничари“ се наложиха с 2:0 срещу „оранжевите“ в последния мач от 2-я кръг на А група, който се игра пред около 1000 зрители на стадиона в кв. „Надежда“.

Футболистите на Локомотив София започнаха по-настойчиво мача и се възползваха от възможностите, които се откриха пред тях.

Ламжед Шехуди излезе сам срещу Винисиус в 6-та минута, след което стреля, но в страни от вратата на Литекс. Три минути по-късно след грешка на Васил Божиков, топката стигна до Шехуди, който стреля, но топката срещна напречната греда.

Литекс имаше възможност да застраши вратата на Литекс в 16-та минута, когато Армандо Ваюши стреля от фаул, но Божидар Митрев спаси.

Локомотив София поведе с 1:0 в 24-та минута, когато Даниел Генов центрира прострелно в наказателното поле на Литекс, след което Ламжед Шехуди засече топката и я изпрати във вратата на Винисиус.

В края на първото полувреме Литекс можеше да изравни резултата, след като Камен Хаджиев сбърка фатално, топката попадна в Джордан, който излезе сам срещу Божидар Митрев и се опита да го преодолее, но вратарят на Локомотив се намеси добре и спаси.

През второто полувреме футболистите на Локомотив продължиха да контролират събитията на терена.

Локомотив София удвои своята преднина в мача в 79-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Литекс, Даниел Генов стреля от въздуха, след това Винисиус успя да избие топката, но при добавката Генов не пропусна да вкара за 2:0.

До края на мача Локомотив удържа своята преднина от два гола.

Локомотив София вече има 3 точки в своя актив, докато Литекс е без отбелязан гол и на последно място без спечелена точка.

Локомотив София: 1.Божидар Митрев, 16.Камен Хаджиев, 6.Александър Бранеков, 69.Елтон Дос Рейш , 47.Антонио Ливраменто (85' – 88. Петър Димитров), 29.Ламжед Шехуди  , 33.Том, 26.Иво Иванов, 8.Румен Трифонов, 7.Даниел Генов (86' – 23. Александър Манолов), 11.Владислав Романов (76' – 77. Йордан Тодоров).

Литекс: 31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горанов, 13.Васил Божиков, 3.Aнтон Недялков (46' - 73.Mилчо Ангелов), 5.Николай Бодуров, 16.Страхил Попов, 93.Петрус Бумал, 14.Армандо Ваюши, 15.Кристиян Малинов (70' - 19.Румен Руменов), 70.Данило Асприля  (62' - 20.Омар Косоко), 9.Уилмар Джордан.