ЦСКА записа първата си победа през 2015 година, след като победи Литекс с 3:1 в мач от последния 32-и кръг на А група.

За домакините се разписаха Кукоч, Маркович и Галчев. За Литекс почетното попадение реализира Бьорн Маарс Йонсен.

Още в 5-ата минута Горанов стреля от 22 метра, но Дивиш беше на мястото си.

Първата сериозна атака на ЦСКА в 12-ата минута организирана от Маркович и Кукоч беше спряна от спорна засада.

В 19-ата минута Перес от Литекс пробва удар от около 40 метра, но Дивиш беше на мястото си.

Девет минути по-късно Милчо Ангелов нанесе хубав удар с глава след центриране от дясното крило на Страхил Попов, но топката мина встрани от вратата.

Регула пропусна да открие резултата в 30-ата минута, след като Дивиш излезе напред да изчисти една топка, тя попадна в Регула, който стреля към празната врата, но кълбото не влезе в мрежата.

В 34-ата минута с великолепен фалцов удар Тончи Кукоч откри резултата за радост на "червените" фенове.

Седем минути по-късно Горанов падна на терена, след като прояви претенции за удар без топка на Крачунов, но и двамата получиха жълти картони.

В края на полувремето Горанов центрира добре, търсейки Йонсен, но той увисна и не успя да стигне до кълбото.

ЦСКА нанесе своя удар в 47-ата минута, след като Иван Маркович се разписа, промушвайки топката във вратата на излезлия да го пресрещне Баривиера. Малко по-късно Галчев вкара топката в мрежата, но попадението беше отменено поради засада.

Литекс се върна в мача като това стана в 75-ата минута, когато Йонсен се разписа с елегантен удар матирал Дивиш.

Минута по-късно Галчев се разписа за 3:1 като довкара топката, след като Баривиера беше отбил удар на Маркиньос.

В крайна сметка ЦСКА завърши успешно сезона, но остана на 5-ото място с актив от 52 точки. Литекс остана с 54 на 4-ото място. Така съставът на Красимир Балъков изпусна бронзовите медали в първенството за сметка на Локомотив София.